Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galatasaray'daki tempo beni zorladı

2 posters

Galatasaray'daki tempo beni zorladı Empty Galatasaray'daki tempo beni zorladı

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 3:56 pm

Galatasaray'daki tempo beni zorladı EmreG1
Galatasaray'daki tempo beni zorladı

Song'un Afrika Kupası'na gidişiyle defansta Servet'e eşlik edecek bir partner aranıyordu. Ismael Bouzid'le girdiğin rekabetten galip çıkan sen oldun. Takıma adapte olmakta hiç zorlanmadın. Banko oynarken, böylesine bir rekabetin içine girmek sende bir stres yarattı mı?

Galatasaray'a gelmeden önce düzenli olarak ilk on birde oynamanın kolay olmayacağını biliyordum. Song, Afrika Uluslar Kupası'na gidince yerine oynayacak kişi olarak Bouzid, Feldkamp'ın kafasındaki öncelikli tercihti. Ona birkaç maç şans tanıdı. Bu aşamada benim de kendimi gösterip fırsat elde etmem gerekiyordu. Bouzid denendikten sonra hoca bana şans verdi ve ben de bunu en iyi şekilde kullandım diye düşünüyorum. Sonrasında Song döndü; takıma girdi ama Feldkamp daha formda görmüş olacak ki ilk on birde beni oyuna sürdü. Benim zorlanmam sadece tempo konusunda oldu. Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Kupası derken üç kulvarda mücadele etmemiz gerekiyordu ve bu benim Ankaragücü'nde alışmadığım bir durumdu.

Feldkamp'ın gidişi ve Cevat Güler'in takımın başına getirilişi önemli bir değişiklikti. Yeni hoca gelecek mi, Cevat Hoca kalacak mı derken takım şampiyonluğa ulaştı. Size şampiyonluğu getiren en önemli faktör neydi?

Bu şampiyonlukta herkesin emeği var. Feldkamp'ın da var, Cevat Hocanın da. Cevat Hoca zaten Feldkamp görev başındayken bizim kondisyonerimizdi. Sakatlarla yakından ilgilenirdi. Onu bütün takım çok seviyordu ve takımın başına getirilişi bütün oyuncuları mutlu etti. Maçlardan önce bizimle yaptığı konuşmalar etkili oldu. Takımı şampiyonluğa götüren en önemli etkene gelince, bence Galatasaray takımının ruhunda şampiyonluk duygusu var. Bu herkesin içine işlemiş. Başarılı ellerde bu duygu ortaya çıkartılmış oldu.
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

Galatasaray'daki tempo beni zorladı Empty Geri: Galatasaray'daki tempo beni zorladı

Mesaj  fbcska1907 Ptsi Ağus. 11, 2008 9:12 am

güzel paylaşım teşekkürler
fbcska1907
fbcska1907