Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gönülden Beşiktaşlıyım

2 posters

Gönülden Beşiktaşlıyım Empty Gönülden Beşiktaşlıyım

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 3:58 pm

Gönülden Beşiktaşlıyım

Euro 2008'den sonra yurtdışından sana ulaşan resmi bir teklif var mıydı? Eğer olduysa, neden Beşiktaş'ta kalmayı tercih ettin?

Teklifler geldiği doğru. Fakat bu tekliflere rağmen takımımdan ayrılmadım, çünkü Beşiktaş'ta kalmayı çok istiyordum. Ben çok iyi bir Beşiktaşlıyım ve yıllardır bu camianın içindeyim. Beşiktaş sayesinde buralara kadar geldim. Her zaman için Beşiktaşlı Gökhan Zan olarak anılmak isterim. Beşiktaş'la görüşmeden başka herhangi bir takımla görüşmeyeceğim diye bir söz vermiştim. Bu sözümü de tuttum. Ben daha Çanakkale Dardanelspor'da oynuyorken, vefat eden babam defalarca beni Beşiktaş'ta oynarken görmek istediğini söylüyordu. Ayrıca, Dardanelspor'da Metin-Ali-Feyyaz üçlüsünün görev yaptığı dönemde onlarla çalışma imkânı buldum. Ne kadar gönülden Beşiktaşlı olduğumu bir ben bilirim, bir de Allah bilir.

27 yaşındasın ve Milli Takım oyuncususun. Avrupa'ya gitmek için doğru vakit ne zaman?

Bu tür kararları vermek kolay olmuyor. Bunu yaparken hem eşim hem de ailemin görüşlerini alıyorum. Bu sezon için Beşiktaş'a verdiğim söz doğrultusunda kulüpte kalmamın doğru olacağını düşündük. Ama eğer ileride Avrupa'nın kalburüstü takımlardan biri Beşiktaş'a da iyi para kazandıracak bir teklifle gelirse o zaman transferi düşünebilirim.

Sivok, Zapotocny ve Tuna'nın transferleri savunmada bir rekabet oluşturmuş durumda. Bu rekabeti kendi adına nasıl değerlendiriyorsun?

Sivok ve Zapotocny fazla tanıdığım oyuncular değil. Ancak, daha önceki transferlerde de söylediğim gibi Beşiktaş forması giyen her futbolcu kıymetlidir. İkisi de kaliteli oyuncular ki burada bizimle birlikteler. Daha önce İtalya'da oynamışlar. Mutlaka takımın gücüne güç katıp çok faydalı olacaklardır. Tuna da Gençlerbirliği'nden tanıdığımız başarılı bir oyuncu. Defansın bu denli alternatifli olması rekabet ortamını arttıracak ve başarıyı beraberinde getirecektir. Beşiktaş'ın eskileri olarak bizler yeni oyunculara elimizden geldiğince yardımcı olacağız ki takıma adaptasyon süreçleri kısa olsun.

İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman arasında yaşananları nasıl değerlendiriyorsun? İki oyuncunun kadro dışı kalması Beşiktaş savunmasını nasıl etkileyecek?

Sözünü ettiğiniz olay yaşandığı zaman ben tatildeydim. İkisi de uzun zaman birlikte oynadığımız futbolcular. Çok üzüldüm. Onlar da hadisenin bu aşamaya gelmesini istemezlerdi. Olayın boyutları ve öncesi hakkında da tam fikir sahibi değilim. Kadro dışı bırakılmaları yönetimin kararıdır ve benim bunun üzerine konuşmam yerinde olmaz. Taktiksel açıdan bakarsak, o bölgeye yapılan transferlerle yeni bir sistem oluşacaktır ve herkesin bu sisteme ayak uydurması gerekecektir. Bu bakımdan, iki oyuncunun yokluğunun bizleri çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

Bu olay üzerine takımın yabancıları Delgado ve Nobre'ye kaptanlık görevinin teslim edilmesini nasıl değerlendirirsin?

Nobre zaten yıllardır Türkiye'de oynuyor. Buraya epeyce alışkın. Delgado ise adaptasyon sürecini tamamladı. Onlar resmi kaptan olarak görev alacak. Takımın en eskileri olarak ben de Rüştü ağabey de takımın menfaatleri için onlara yardımcı olacağız. İki oyuncunun da Beşiktaş'a layık kaptanlar olacaklarını düşünüyorum.
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

Gönülden Beşiktaşlıyım Empty Geri: Gönülden Beşiktaşlıyım

Mesaj  fbcska1907 Paz Ağus. 10, 2008 3:29 pm

güzel paylaşım teşekkürler
fbcska1907
fbcska1907