Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı

2 posters

Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı Empty Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 4:00 pm

Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı GokhanZan003
Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı

İsviçre ve özellikle de Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan maçlarını inanılmaz bir biçimde çevirdik. Yenik duruma düştükten sonra Fatih Terim size neler söyledi?

Maç içinde skorun rakip takımın lehine olmasının olağan bir durum olduğunu, önemli olanın maçın sonundaki skor olduğunu söyledi. "Maçın 90 dakika olduğunu hiç aklınızdan çıkartmayın. Burada milyonları temsil ettiğinizi unutmayın" gibi sözler söyledi. Hocamız hiçbir zaman kazanma hırsını yitirmedi, bize de o pozitif enerjisini yansıttı. Bazen teknik adam, bazen otoriter bir baba, bazen psikolog olabiliyor. Zaten teknik ve taktik bilgisinden söz etmeye gerek yok.

Finallerin senin için en unutulmaz anı hangisiydi?

Bütün maçların her dakikası aklımda. Özel bir an söyleyemiyorum.

Avrupa Şampiyonası'nda izleyip beğendiğin, seni etkileyen oyuncular oldu mu?

Açık yüreklilikle, "Türk Milli Takımı'nın tüm oyuncuları" diyorum. Kalbimin değil mantığımın sesini dinleyerek bu cevabı veriyorum. Kendi arkadaşlarımı ön plana çıkarmak daha doğru olur.

Şampiyonada yarı final oynadık ve 2008 yılında Avrupa'nın en iyi dört takımı arasına girdik. Sence bu Avrupa'nın en iyi dördüncü futbol ülkesi olduğumuz anlamına mı gelir? Değilse ne gibi eksiklerimiz var? Neler yapılmalı?

Milli Takım'da iki senedir yeni bir jenerasyon var. Özellikle büyük turnuvalarda mücadele gücümüz ve performansımız üst düzeye çıkıyor ve bize karşı oynayan rakiplerin işi böyle yerlerde daha zor oluyor. Motivasyonu, birlik ve beraberliği sağladığımız müddetçe bizim karşımızda duracak bir rakip olacağını tahmin etmiyorum. Bundan sonrası için, Turkcell Süper Lig'de kalitenin artacağı, Türkiye'ye daha kaliteli yabancıların geleceği inancını taşıyorum. Bunun dışında, Türk futbolcusu daha profesyonel olmalı ve davranmalı. Kulüp yöneticileri de daha profesyonel çalışmalı.

Dünya Kupası elemeleri Milli Takımımızı bekliyor. Grupta son Avrupa Şampiyonu İspanya da olacak. Grupta sadece birinci olan takımın direkt Dünya Kupası biletini alması, ikincinin play-off oynayacak olması işleri daha da zor hale getiriyor. Eleme grubuyla ilgili neler söylersin?

Kolay bir grupta değiliz. Dünya Kupası'na tek bir takımın direkt gidecek olması herkes için işleri zorlaştırıyor. Biz de zoru seven bir takımız. Maçlara doğru biçimde konsantre olursak başarıyla grupta çıkacağımızı düşünüyorum. Bence istikrar çok önemli.

2002 Dünya Kupası'ndaki üçüncülükten sonra iki önemli turnuvada yer alamadık. Şimdi de önemli bir başarı elde ettik ve bu noktada devamlılık adına 2010 Dünya Kupası bizim için büyük öneme sahip.

Yaklaşık 1.5 yıl önce bir dergiye verdiğin röportajda "Biz yabancılar gibi para sevdalısı değiliz. Türk futbolcusuna haksızlık ediliyor. Türk futbolcusuyla yabancıların aldığı paralar birbirine yakın olmalı" demişsin. Şimdi tablo değişti mi?

Türkiye'ye getirmek için milyonlarca euro verilen futbolcular bazen yeterli katkıyı yapamıyor ve takımdan ayrılıyor. Bu oyuncularla öyle sözleşmeler imzalanıyor ki oyuncu ayrıldıktan sonra bile parası ödenmek zorunda kalınıyor. Türk futbolcusu ise kulüple görüşme yaparken, istediği ücretler yüzünden yerden yere vuruluyor. Bu yüzden kimin yaptığı katkı karşılığında ne kadar para aldığına iyi bakmak gerekiyor.
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı Empty Geri: Fatih Hoca enerjisini hepimize yansıttı

Mesaj  fbcska1907 Paz Ağus. 10, 2008 3:28 pm

teşekkürler güzel paylaşm
fbcska1907
fbcska1907