Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alex: Benim için Zico Pele'den büyük

Alex: Benim için Zico Pele'den büyük Empty Alex: Benim için Zico Pele'den büyük

Mesaj  fbcska1907 Ptsi Ağus. 11, 2008 7:48 pm

LONDRA - İngiliz The Observer gazetesi, Fenerbahçe'nin teknik direktörü Zico ile yapılan bir söyleşi yayınladı. Alex'in 'Benim için Zico Pele'den büyük' sözlerine de yer veren The Observer, "Chelsea'nın evcilleştirilmesinin mimarı, Brezilyalı efsane, oyuncu olarak benimsediği idealleri yayıyor ve hücum futboluna olan bağlılığından ödün vermeyecek" diye yazdı.
Fenerbahçe'nin kaptanı Alex'in Zico için söylediği "Zaman geçtikçe teknik direktör olarak hayatı daha iyi olacak. Sadece tecrübe nedeniyle değil, aynı zamanda daha genç oyuncular ona, bir süper kahraman olarak değil, normal bir insan olarak bakacakları için" sözlerini de aktaran The Observer, şöyle devam etti: "Zico, harika oyunculuk hayatından sonra şimdi çok özel günler yaşıyor. Türkiye'nin en popüler kulübü, ilk defa Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde. Ve hikaye burada bitmeyecek gibi görünüyor."
Zico söyleşide, hiçbir zaman oynatacağı oyuncular ve kullanacağı sistem konularında yukarıdan emir almayacağının altını çizerek, "Elbette ki kulübün başkanına izah verme zorunluluğumuz var. Çünkü sonuç olarak o patronunuzdur. İnsan işini korumak için nelerin kabul edilebilir olduğunu bilir, ancak özerkliğimin tehdit edilmesine asla izin vermem. Takımımı ben kurarım, sadece ben" şeklinde konuştu.
Oyuncularından neler beklediğini de anlatan Brezilyalı teknik adam, kendisi için en önemlisinin, oyunculara takım için önemli olduklarını göstermek olduğunu anlatırken de diyaloğa değil, emirleri yerine getirmeye alışık Türk oyuncularının bu alışkanlığını değiştirdiğini dile getirdi.
fbcska1907
fbcska1907

- Similar topics