Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm"

2 posters

Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm" Empty Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm"

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 3:19 pm

Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm" 98b3781541164428a910820a0addcf9b
Yıllarca "Genç Semih" olarak anıldı, şimdilerde "nöbetçi golcü" unvanını taşıyor. Uzun yıllardır kadrosunda bulunduğu Fenerbahçe'de ilk kez geçtiğimiz sezonda biraz olsun oynama şansı buldu ve bu fırsatı mükemmel değerlendirip gol kralı oldu. Kariyerini, 15 yaşından beri formasını giydiği Milli Takımlara borçlu olduğunu söylüyor ve artık "nöbetçi golcü" yaftasından kurtulup gerçek bir golcü olarak anılmak istediğini anlatıyor.

İzmir doğumlu bir futbolcu olarak Fenerbahçe altyapısıyla yolun nasıl kesişti?

1999'da İzmir'in 1. Amatör Küme takımlarından Özçamdibispor'da futbol oynuyordum. O dönem Federasyon, il çapında bir seçme yapmaya karar verdi ve amatör kulüplerden başarılı oyuncuları denemeye tâbi tuttu. Antrenörlerim de beni bu seçmelere gönderdi. Seçmelerde 750-1000 arası futbolcu vardı ve her oyuncuya ortalama 15 dakika zaman ayrılabiliyordu. Ben de başarılı bir deneme süreci geçirmiş olacağım ki Futbol Federasyonu'nun o dönemdeki Ege Bölge Antrenörleri Şakir Kuruş ile Ercan Ertemçöz iletişim bilgilerimi alıp "Biz seni arayacağız" dedi. 1 ay sonra telefon ettiler ve beni Riva'da yapılacak U15 Milli Takımı ara seçmelerine davet ettiler. 1999'un Mart ayında yapılan seçmelere tüm Türkiye'den, hatta yurtdışından toplam 30 futbolcu çağrılmıştı. Bu seçmelerde de başarı gösterince Haziran 1999'da Romanya ile Sivas'ta yapılan maçlar için U15 Genç Milli Takımı'nın kadrosuna çağrıldım ve milli formayı da ilk kez bu maçlarda giydim. Sonrasında, İsrail ve Moldova maçlarında da forma giydim, birer gol kaydettim. O maçlardan sonra İzmir basınında benimle ilgili yazılar çıkmaya başladı. "İzmir'in büyük takımları Semih'i nasıl hâlâ fark etmiyor" gibi yorumlar yapılıyordu. Aynı yılın Ağustos ayında Türkiye'de yapılan Balkan Gençler Şampiyonası benim esas patlama yaptığım platform oldu. 4 maçta 8 gol kaydettim. Hele Yugoslavya'yı 7-0 yendiğimiz ve benim 5 gol birden attığım maç var ki, onu unutamam. O maçı Fenerbahçe PAF Takımı Teknik Direktörü İrfan Saraloğlu da izlemiş. Milli Takım'dan çok iyi arkadaşım olan Fahri Tatan aracılığıyla bana telefonla ulaştılar ve görüşmek istediklerini söylediler. Görüşme sonunda anlaştık ve Eylül 1999'da Fenerbahçe PAF Takımı'na transfer oldum. Bu arada belirtmem gerekir ki, benim bugünlere gelmemde ve Fenerbahçe'ye transfer olmamda temel etken Milli Takım'dır.

İlk profesyonel olduğun dönemde, üç sezonda tek lig maçına çıktın ve sonra İzmirspor'a kiralandın. Bu dönemde neler hissetmiştin? Kiralık geçirdiğin dönemin sana ne gibi katkıları oldu?

1999-00 sezonunun tamamında ve 2000-01 sezonunun ilk devresinde PAF Takım'da oynadım. Bu sezonun ikinci yarısı için yapılan hazırlık kampına Teknik Direktör Mustafa Denizli beni de dâhil etti. Kamp sonrası A takımda kaldım. Zaten o dönem altyapıdan iki oyuncunun da kadroya dâhil edilmesi zorunluluğu vardı. Bu yüzden hep kadrodaydım ama ilk müsabakama Siirt Jetpa Spor'u 4-0 yendiğimiz maçın ikinci devresinde çıktım. Altyapının başına Tamer Güney gelince şampiyon olan PAF takımın oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Bize düzenli olarak oynamamız gerektiğini söyledi. Zaten o dönemde PAF takım oyuncularının aldığı paralar da eleştiri konusu oluyordu. Ben 30 milyar alıyorken, kiralık gittiğim İzmirspor'la 10 milyara anlaştım. O dönem Fenerbahçe ile kampa gitmeyi beklerken kendimi İzmirspor'da buldum. İlk başlarda hiç de isteyerek gitmedim. Ama iyi ki de gitmişim. Çünkü orada profesyonelliği, maç tecrübesini, mücadeleyi ve kazanma hırsını tattım.
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm" Empty Geri: Semih Şentürk: "Nöbetçi değil gerçek golcüyüm"

Mesaj  fbcska1907 Ptsi Ağus. 11, 2008 7:37 pm

güzel paylaşım teşekkürler
fbcska1907
fbcska1907

- Similar topics