Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turkcell Süper Lig'de sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediniz. Belki de en iyi futbolu oynayan ekiptiniz ama şampiyonluk kupası sizin olmadı. Geride bıraktığımız sezonla ilgili neler söylersin?

2 posters

Turkcell Süper Lig'de sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediniz. Belki de en iyi futbolu oynayan ekiptiniz ama şampiyonluk kupası sizin olmadı. Geride bıraktığımız sezonla ilgili neler söylersin? Empty Turkcell Süper Lig'de sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediniz. Belki de en iyi futbolu oynayan ekiptiniz ama şampiyonluk kupası sizin olmadı. Geride bıraktığımız sezonla ilgili neler söylersin?

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 3:21 pm

Turkcell Süper Lig'de sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediniz. Belki de en iyi futbolu oynayan ekiptiniz ama şampiyonluk kupası sizin olmadı. Geride bıraktığımız sezonla ilgili neler söylersin?

Bu sezon Avrupa'da çok üst düzeyde futbol oynadık. Bu yorucu ve zorlu maçlardan sonra lig maçlarımıza yeterince konsantre olamadığımızı düşünüyorum. İstediğimiz tempoyu yakalayamadık. Bu da puan kayıplarına sebep oldu. Hocamız da yorucu Avrupa maçlarından sonra takımı dinlendirmek adına bu karşılaşmalarda oynamayan oyunculara şans verdi. İşte bu maçlarda bazı yedek oyuncularımız, ben dâhil iyi oynayamadık ve puanlar kaybettik. Eğer Şampiyonlar Ligi'nde vermiş olduğumuz mücadelenin yarısını ligde yapabilseydik, haftalar öncesinden şampiyonluğu garantilerdik. Bu fırsatı Galatasaray'a yenildiğimiz için değil, daha önceki maçlarda yitirdiğimiz puanlar yüzünden kaybettiğimizi düşünüyorum

Fenerbahçe şampiyonluğu kaçırdı ama sen birçok maça sonradan girmene rağmen gol krallığı tacını taktın. Belki senin için bir teselli oldu.

Samimi söyleyeyim, ben gol kralı olduğumu tam anlayamadım. Şampiyonluğu kaçırdığımız için biraz buruk bir sevincim var açıkçası. Yine de tarihe geçmek önemli, benim için mutluluk verici.

Şampiyonlar Ligi'ndeki başarınızla gurur duyuyor olmalısın. Fenerbahçe Türkiye'de hâkimiyeti olan ama Avrupa kupalarında fazlaca başarılı olamayan bir ekip görünümündeydi. Bu algılamayı yıktığınızı düşünüyor musun?

Şampiyonlar Ligi'nde daha önce hiç puan alamadığımız ya da gol atamadığımız dönemler olmuştu. Avrupa'da yavaş ama hissedilir bir yükselişimiz vardı. Daha önce 9 puan elde edip bir üst tura çıkamadığımız dönemler olmuştu. Şimdi 11 puana ulaşıp gruptan çıkmayı başardık. Avrupa'da Fenerbahçe'nin büyüklüğü anlaşılmaya başladı diyebilirim. Chelsea karşısında biraz daha dikkatli olsaydık, kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmada o golü yemeseydik, İngiltere'de rahatlıkla turu geçerdik diye düşünüyorum. Önemli olan bu başarıyı devam ettirmek. İnşallah gelecek sezon başarılarımızı bir adım ileriye götüreceğiz.
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

- Similar topics