Crescent-Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum

2 posters

Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum Empty Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum

Mesaj  pusucu17 C.tesi Ağus. 09, 2008 3:22 pm

Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum

Kulüp yöneticileri sürekli daha fazla yabancı oyuncu oynatabilmek için Federasyona baskı yapıyor. Bu doğru bir hareket mi sence? Oynama şansı bir nebze de olsa kısıtlanmış bir Türk futbolcu olarak bunun yabancı futbolcular yüzünden olduğunu mu düşünüyorsun?

Türkiye'de yabancılara daha fazla sabır gösterildiği için yerlilerin oynama şansı daha da zorlaşıyor. Yetenekliysen, teknik direktörle de iletişimin iyiyse oynarsın belki. O zaman da yabancı kenarda bekler ama bu istisnai bir durum. Bahsettiğiniz baskıyı da sadece dört büyük takımın yaptığını düşünüyorum. O da Avrupa'da mücadele ederken rakiplerden aşağı kalmamak için. Chelsea'nin 17-18 tane yabancı futbolcusu varken, bizim sadece 6 yabancımız var. Bu da güç dengesini bozuyor. Ama 2010 yılından sonra artık yabancı konusu FIFA tarafından bir standarda bağlanacağı için herkes için daha âdil bir pozisyon oluşacak.

Bu sezon attığın önemli gollerle ön planda oldun. Avrupa'dan teklifler alıyor musun?

Bu sezon en parlak dönemimi geçirdim ve sezon içinde gelen teklifler oldu ama ben kulübümle 2+1 yıllık bir anlaşma yaptım. Başkanımızın iki ay önce sarf ettiği "Ben olduğum müddetçe sen de buradasın" sözü beni çok mutlu etti. Her oyuncu Avrupa'da oynamak ister. Ben iki sezon daha oynayıp Avrupa'ya öyle gitmek istiyorum. Bu yıl yaptığım çıkışı iki sezon daha sürdürürsem daha hazır şekilde giderim. Çünkü Avrupa için daha fazla maç tecrübesine sahip olmam gerektiği inancındayım. Bu yüzden "Avrupa için daha erken" dedim.

Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum Semih2
pusucu17
pusucu17

http://powerturk.eniyiforum.net/index.htm

Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum Empty Geri: Yabancıyı yedek bırakabilmek istisnai bir durum

Mesaj  fbcska1907 Ptsi Ağus. 11, 2008 7:35 pm

güzel paylaşım teşekkürler
fbcska1907
fbcska1907

- Similar topics